
Dojrzalsze i30: cichsze, lepiej zbudowane, od debiutu z pełnym zestawem asystentów i trzema nadwoziami: hatchback, Wagon i zgrabny Fastback. Benzynowe turbo (1.0, 1.4, a później 1.5 T-GDI) zastąpiły stare wolnossące silniki, 1.6 CRDi dalej służył flotom, a i30 N był pierwszym prawdziwym hot hatchem Hyundaia, opracowanym pod kierunkiem byłego inżyniera BMW M Alberta Biermanna. Główna decyzja zakupowa dotyczy skrzyni: manual to bezpieczny wybór, 7-biegowa sucha dwusprzęgłowa wymaga uważnej jazdy próbnej.




Trzycylindrowe turbo; z charakterem, oszczędne i wystarczające w hatchbacku. Od 2020 roku z miękką hybrydą 48 V i manualem iMT ze sprzęgłem sterowanym elektronicznie lub z 7DCT. Przed liftingiem tylko manual.
Bazowy silnik z wtryskiem pośrednim, tylko manual. Z pełnym autem wolny, ale najprostszy, najtańszy i dobrze znoszący LPG; wiele egzemplarzy to flotowe Classic.
Najlepiej sprzedająca się benzyna przed liftingiem: cicha, wystarczająco szybka i 6.5 l/100 km. Z manualem to rozsądny wybór; z 7DCT wymaga jazdy próbnej na zimno. Pilnuj poziomu oleju między przeglądami.
Bazowy silnik po liftingu: wolnossący Smartstream z wtryskiem pośrednim, tylko manual. Niespieszny, prosty i tani w utrzymaniu; dobry silnik do floty i na pierwsze auto.
Turbo Smartstream z miękką hybrydą 48 V, 6-biegowym iMT lub 7DCT. Kulturalny i szybki jak na auto rodzinne, montowany w większości późnych N Line; zbyt nowy, by mieć długoterminową opinię.
Diesel flotowy nastawiony na oszczędność, tylko manual; na polskim rynku rzadki.
Przeniesiony diesel U-II w najpopularniejszej odmianie; wiele Wagonów i flotowych hatchbacków. Solidny silnik, z DPF wrażliwym na jazdę miejską.
Najmocniejszy diesel przed liftingiem, z 300 Nm przy manualu; silnik Wagona na długie trasy. W autach z 7DCT obowiązuje zastrzeżenie co do skrzyni dwusprzęgłowej.
Diesel Euro 6d z SCR (AdBlue); od liftingu z 2020 roku z miękką hybrydą 48 V. Czystszy i nieco oszczędniejszy niż U-II; pod koniec produkcji diesla wycofano z i30.
Najmocniejszy diesel i30: 320 Nm, AdBlue, od 2020 roku miękka hybryda 48 V. Właściwy Wagon na 40 000 km rocznie; zapytaj o usterki układu AdBlue.
Bazowe N: 250 KM, 6-biegowy manual, felgi 18 cali, bez szpery. Wciąż prawdziwy hot hatch z adaptacyjnymi amortyzatorami i międzygazem; w Polsce dużo rzadszy niż Performance.
Ten, który warto mieć: 275 KM, elektroniczna szpera, 19-calowe Pirelli P Zero HN, większe hamulce i strzelający zmienny wydech. Tylko manual, jako hatchback i (od 2019 roku) Fastback N.
N po liftingu z mocą 280 KM, 392 Nm, lżejszymi kutymi felgami, w Polsce z seryjnym pakietem Performance i opcjonalną 8-biegową mokrą N DCT z N Grin Shift. Najbardziej kompletne i30 N; ostatnie sprzedano w 2024 roku.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.0 T-GDI · 120 KM Benzyna · Kappa 1.0 T-GDI (G3LC) | 168 | 2017–2024 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Trzycylindrowe turbo; z charakterem, oszczędne i wystarczające w hatchbacku. Od 2020 roku z miękką hybrydą 48 V i manualem iMT ze sprzęgłem sterowanym elektronicznie lub z 7DCT. Przed liftingiem tylko manual. | ||
1.4 MPI · 100 KM Benzyna · Kappa 1.4 MPI (G4LC) | 51 | 2017–2020 | Manualna FWD | Bazowy silnik z wtryskiem pośrednim, tylko manual. Z pełnym autem wolny, ale najprostszy, najtańszy i dobrze znoszący LPG; wiele egzemplarzy to flotowe Classic. | ||
1.4 T-GDI · 140 KM Benzyna · Kappa 1.4 T-GDI (G4LD) | 120 | 2017–2020 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Najlepiej sprzedająca się benzyna przed liftingiem: cicha, wystarczająco szybka i 6.5 l/100 km. Z manualem to rozsądny wybór; z 7DCT wymaga jazdy próbnej na zimno. Pilnuj poziomu oleju między przeglądami. | ||
1.5 DPi · 110 KM Benzyna | 123 | 2020–2024 | Manualna FWD | Bazowy silnik po liftingu: wolnossący Smartstream z wtryskiem pośrednim, tylko manual. Niespieszny, prosty i tani w utrzymaniu; dobry silnik do floty i na pierwsze auto. | ||
1.5 T-GDI 48V · 160 KM Benzyna | 195 | 2020–2024 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Turbo Smartstream z miękką hybrydą 48 V, 6-biegowym iMT lub 7DCT. Kulturalny i szybki jak na auto rodzinne, montowany w większości późnych N Line; zbyt nowy, by mieć długoterminową opinię. | ||
1.6 CRDi · 95 KM Diesel | 1 | 2017–2018 | Manualna FWD | Diesel flotowy nastawiony na oszczędność, tylko manual; na polskim rynku rzadki. (część danych niezweryfikowana) | ||
1.6 CRDi · 110 KM Diesel · U-II 1.6 CRDi (D4FB) | 37 | 2017–2019 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Przeniesiony diesel U-II w najpopularniejszej odmianie; wiele Wagonów i flotowych hatchbacków. Solidny silnik, z DPF wrażliwym na jazdę miejską. | ||
1.6 CRDi · 136 KM Diesel · U-II 1.6 CRDi (D4FB) | 6 | 2017–2019 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Najmocniejszy diesel przed liftingiem, z 300 Nm przy manualu; silnik Wagona na długie trasy. W autach z 7DCT obowiązuje zastrzeżenie co do skrzyni dwusprzęgłowej. | ||
1.6 CRDi Smartstream · 115 KM Diesel · Smartstream 1.6 CRDi (D4FE) | 61 | 2019–2023 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Diesel Euro 6d z SCR (AdBlue); od liftingu z 2020 roku z miękką hybrydą 48 V. Czystszy i nieco oszczędniejszy niż U-II; pod koniec produkcji diesla wycofano z i30. (część danych niezweryfikowana) | ||
1.6 CRDi Smartstream · 136 KM Diesel · Smartstream 1.6 CRDi (D4FE) | 7 | 2019–2023 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Najmocniejszy diesel i30: 320 Nm, AdBlue, od 2020 roku miękka hybryda 48 V. Właściwy Wagon na 40 000 km rocznie; zapytaj o usterki układu AdBlue. (część danych niezweryfikowana) | ||
2.0 T-GDI (i30 N) · 250 KM Benzyna · i30 N · Theta II 2.0 T-GDI (G4KH) | 0 | 2017–2020 | Manualna FWD | Bazowe N: 250 KM, 6-biegowy manual, felgi 18 cali, bez szpery. Wciąż prawdziwy hot hatch z adaptacyjnymi amortyzatorami i międzygazem; w Polsce dużo rzadszy niż Performance. | ||
2.0 T-GDI (i30 N Performance) · 275 KM Benzyna · i30 N Performance · Theta II 2.0 T-GDI (G4KH) | 3 | 2017–2020 | Manualna FWD | Ten, który warto mieć: 275 KM, elektroniczna szpera, 19-calowe Pirelli P Zero HN, większe hamulce i strzelający zmienny wydech. Tylko manual, jako hatchback i (od 2019 roku) Fastback N. | ||
2.0 T-GDI (i30 N facelift) · 280 KM Benzyna · i30 N (2021+) · Theta II 2.0 T-GDI (G4KH) | 0 | 2021–2024 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | N po liftingu z mocą 280 KM, 392 Nm, lżejszymi kutymi felgami, w Polsce z seryjnym pakietem Performance i opcjonalną 8-biegową mokrą N DCT z N Grin Shift. Najbardziej kompletne i30 N; ostatnie sprzedano w 2024 roku. |
Flotowa baza: manualna klimatyzacja, 15-calowe felgi stalowe lub małe aluminiowe, radio z wyświetlaczem bez nawigacji. Asystent pasa i AEB montowano nawet tutaj od 2017 roku.
Klimatyzacja automatyczna, podgrzewane fotele i kierownica, 8-calowy ekran dotykowy z CarPlay, kamera cofania, felgi aluminiowe 16 cali. Najpopularniejsza wersja i rozsądny cel.
Średnio-wyższa wersja po liftingu: nawigacja 10.25 cala, Smart Key, w autach z DCT aktywny tempomat, felgi 17 cali, częściowo skóra. Dobry stosunek ceny do wartości na rynku wtórnym.
Najbardziej komfortowa wersja: pełne reflektory LED, skóra, wentylowane i elektryczne przednie fotele, podgrzewane tylne fotele, Smart Key, w wielu autach dach panoramiczny, monitorowanie martwego pola.
Pakiet sportowej stylistyki w 1.0/1.4/1.5 T-GDI i 1.6 CRDi: własne zderzaki, czarny grill, felgi 18 cali, sportowe fotele, twardsze strojenie zawieszenia i bardziej bezpośrednia przekładnia kierownicza. Kosmetyka z dodatkami, a nie model sportowy.
Uwaga: N Line to nie N. Sprzedający piszą „i30 N” przy autach N Line; prawdziwe N ma 2.0 turbo o mocy 250–280 KM, czerwone linie, trójkątne światło stop i dwie duże końcówki wydechu.
Hot hatch: 2.0 T-GDI o mocy 250–280 KM, adaptacyjne amortyzatory, przełącznik trybów N, międzygaz, zmienny wydech; Performance dodaje e-LSD, felgi 19 cali i większe hamulce. Hatchback i Fastback N.
Uwaga: Auta N Line często są wystawiane jako „i30 N”; szukaj 2.0 turbo, emblematu Performance na klapie i przycisków trybu N na kierownicy.
Hyundai jest w pierwszej trójce marek nowych aut w Polsce, więc PD jest wszędzie: z polskim pierwszym właścicielem, książką serwisową z ASO, a w autach od 2020 roku często z pozostałą gwarancją. Dominuje wersja Comfort z 1.0 lub 1.4 T-GDI; Wagony to często poflotowe diesle. Auta z manualem sprzedają się szybko, a z 7DCT stoją dłużej, gdy kupujący dowiedzą się o skrzyni; to argument do negocjacji, a nie okazja. i30 N to mały, ale płynny rynek entuzjastów: Performance 275 trzyma wartość, a 280-konny po liftingu jest wyceniany blisko nowego.
Pogrupowane z 778 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
1.0 Benzyna · 120 KM 1.0 T-GDI Smart | 21% | 51 999 PLN | 81 700 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.5 Benzyna · 160 KM 1.5 T-GDI 48V Smart DCT | 19% | 67 900 PLN | 68 058 km | Automatyczna / Manualna · FWD |
1.5 Benzyna · 110 KM 1.5 DPI Classic + | 15% | 49 900 PLN | 125 000 km | Manualna · FWD |
1.4 Benzyna · 140 KM 1.4 T-GDI Passion Plus | 9% | 46 999 PLN | 114 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.6 Diesel · 115 KM 1.6 D Comfort | 8% | 41 900 PLN | 169 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.4 Benzyna · 100 KM 1.4 Premiere Comfort | 6% | 41 500 PLN | 120 000 km | Manualna · FWD |
1.5 Benzyna · 140 KM 1.5 T-GDI 48V-Hybrid DCT N Line | 6% | 89 900 PLN | 20 000 km | Automatyczna / Manualna · FWD |
1.6 Benzyna · 150 KM 1.6 T-GDI DCT N Line | 6% | 111 300 PLN | 10 km | Automatyczna · FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.