
Niższy, szerszy, z klasyczną wielowahaczową tylną osią i benzynowymi turbo: 1.0 VTEC Turbo (126 KM) i 1.5 VTEC Turbo (182 KM) oraz 1.6 i-DTEC. FK8 Type R (320 KM) to jedno z najwspanialszych aut z napędem na przód. Niezawodność jest wysoka; znanym punktem jest rozrzedzanie oleju w 1.5 w zimnym klimacie.




Trzycylindrowe turbo; wystarczająco żwawe, oszczędne; CVT lub manual. Łańcuch rozrządu, nie pasek.
Szybki i oszczędny; znanym punktem jest rozrzedzanie oleju paliwem przy krótkich zimowych trasach (aktualizacje oprogramowania). Wersje Sport i Prestige.
Oszczędny diesel z opcjonalnym 9-biegowym automatem; krótko obecny w gamie.
320 KM, szpera, amortyzatory adaptacyjne, manual z międzygazem. Trwały; sprawdź, czy nie był tuningowany i jeżdżony po torze.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.0 VTEC Turbo · 126 KM Benzyna · 1.0 VTEC Turbo · P10A2 | 62 | 2017–2022 | Manualna / Bezstopniowa CVT FWD | Trzycylindrowe turbo; wystarczająco żwawe, oszczędne; CVT lub manual. Łańcuch rozrządu, nie pasek. | ||
1.5 VTEC Turbo · 182 KM Benzyna · 1.5 VTEC Turbo · L15B7 | 100 | 2017–2022 | Manualna / Bezstopniowa CVT FWD | Szybki i oszczędny; znanym punktem jest rozrzedzanie oleju paliwem przy krótkich zimowych trasach (aktualizacje oprogramowania). Wersje Sport i Prestige. | ||
1.6 i-DTEC · 120 KM Diesel · 1.6 i-DTEC · N16A | 11 | 2018–2020 | Manualna / Automatyczna FWD | Oszczędny diesel z opcjonalnym 9-biegowym automatem; krótko obecny w gamie. | ||
Type R 2.0 VTEC Turbo · 320 KM Benzyna · Type R (FK8) · K20C1 | 16 | 2017–2022 | Manualna FWD | 320 KM, szpera, amortyzatory adaptacyjne, manual z międzygazem. Trwały; sprawdź, czy nie był tuningowany i jeżdżony po torze. |
Dobrze wyposażony: Honda Sensing (po liftingu), klimatyzacja automatyczna, felgi aluminiowe.
Sportowa stylistyka, większe felgi, w 1.5 centralny wydech.
Najwyższa: skóra, LED, szyberdach, audio premium.
Turbo 320 KM, szpera, amortyzatory adaptacyjne, aerodynamiczne nadwozie; GT dodaje wyposażenie.
1.5 Turbo Sport/Prestige trzymają wartość; FK8 Type R to współczesny klasyk.
Pogrupowane z 217 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
1.5 Benzyna · 182 KM 1.5 T Executive CVT | 46% | 67 900 PLN | 118 302 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.0 Benzyna · 126 KM 1.0 T Elegance (Navi) | 27% | 53 000 PLN | 92 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
2.0 Hybryda · 184 KM 2.0 i-MMD Advance BSI CVT | 8% | 125 000 PLN | 13 000 km | Automatyczna · FWD |
1.6 Diesel · 120 KM 1.6 i-DTEC Executive | 5% | 49 900 PLN | 161 545 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
2.0 Benzyna · 320 KM 2.0 T Type-R GT | 5% | 145 900 PLN | 73 300 km | Manualna · FWD |
2.0 Benzyna · 158 KM 2.0 i-VTEC LX CVT | 4% | 54 000 PLN | 88 000 km | Automatyczna / Manualna · FWD |
2.0 Benzyna · 329 KM 2.0 VTEC Turbo Type R | 1% | 216 000 PLN | 20 500 km | Manualna · FWD |
2.0 LPG · 158 KM | 1% | 66 900 PLN | 134 000 km | Automatyczna · FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.