
Większe, bardziej luksusowe i dużo bardziej cyfrowe niż F15, na platformie CLAR z opcjonalnym zawieszeniem pneumatycznym na obu osiach i skrętną tylną osią. 30d znów jest głównym wyborem, 40d to swobodny silnik na długie trasy, M50d z czterema turbosprężarkami to krótko produkowana ciekawostka, 40i i M50i to wybory benzynowe, a plug-in 45e to ulubieniec flot. Miękkie hybrydy pojawiły się w 2020 roku, a LCI z 2023 roku przyniosło zakrzywiony wyświetlacz i więcej mocy w całej gamie.




Krótko produkowany czterocylindrowy diesel na start gamy; rzadki i nie pod niego projektowano to auto.
Sześciocylindrowy diesel z debiutu: cichy, mocny i oszczędny jak na auto ważące 2.2 tony. Najpopularniejsze G05 w Polsce.
Wersja z miękką hybrydą 48 V, 286 KM i płynniejszym start-stop. Dla większości kupujących złoty środek gamy.
30d po liftingu z mocą 298 KM, iDrive 8 i zakrzywionym wyświetlaczem. Głównie oferta salonów i auta poleasingowe.
Mocniejsza szóstka z 700 Nm; zastąpiła M50d jako szybki diesel i jest dużo prostsza. Świetna do holowania i na długie trasy.
40d po liftingu z mocą 352 KM.
Diesel z czterema turbosprężarkami, wycofany w 2020 roku. Piekielnie szybki i rzadki; utrzymanie czterech turbosprężarek w dobrym stanie poza gwarancją to dużo.
Kulturalna rzędowa szóstka benzynowa B58; bardzo dobry silnik. Większość polskich 40i to importy z USA, wiele z historią szkody, więc pierwszym krokiem jest sprawdzenie tytułu.
40i po liftingu ze wspomaganiem 48 V i mocą 381 KM.
V8 M Performance z dyferencjałem M Sport i adaptacyjnym zawieszeniem M. Tempo niemal jak X5 M przy łagodniejszym charakterze; najnowszy N63 jest dużo lepszy, ale wciąż wymaga czujności co do poziomu oleju.
Następca M50i po LCI z miękką hybrydą 48 V; te same 530 KM.
Plug-in z rzędową szóstką, akumulatorem 24 kWh i realnym zasięgiem elektrycznym 50–70 km: najlepsza hybryda plug-in wśród SUV-ów swoich czasów i ulubieniec flot. Liczą się stan akumulatora i nawyki ładowania.
Plug-in po liftingu z mocą 489 KM, większym akumulatorem i zasięgiem elektrycznym około 90 km według WLTP.
Pełnokrwiste M z V8 S63 i M xDrive. Przy LCI wycofane na rzecz wyłącznie wersji Competition.
Competition 625 KM; od LCI z 2023 roku zyskuje wspomaganie 48 V i jest jedynym oferowanym X5 M. Bardzo szybkie, bardzo drogie w utrzymaniu.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
2.0d (25d) · 231 KM Diesel · X5 xDrive25d · B47D20 | 103 | 2019–2020 | Automatyczna 4x4 | Krótko produkowany czterocylindrowy diesel na start gamy; rzadki i nie pod niego projektowano to auto. (część danych niezweryfikowana) | ||
3.0d (30d) · 265 KM Diesel · X5 xDrive30d · B57D30 | 35 | 2018–2020 | Automatyczna 4x4 | Sześciocylindrowy diesel z debiutu: cichy, mocny i oszczędny jak na auto ważące 2.2 tony. Najpopularniejsze G05 w Polsce. | ||
3.0d 48V (30d) · 286 KM Diesel · X5 xDrive30d · B57D30 (mild hybrid) | 132 | 2020–2023 | Automatyczna 4x4 | Wersja z miękką hybrydą 48 V, 286 KM i płynniejszym start-stop. Dla większości kupujących złoty środek gamy. | ||
3.0d 48V (30d, LCI) · 298 KM Diesel · X5 xDrive30d (LCI) · B57D30 (mild hybrid) | 92 | 2023– | Automatyczna 4x4 | 30d po liftingu z mocą 298 KM, iDrive 8 i zakrzywionym wyświetlaczem. Głównie oferta salonów i auta poleasingowe. | ||
3.0d 48V (40d) · 340 KM Diesel · X5 xDrive40d · B57D30 (mild hybrid) | 57 | 2020–2023 | Automatyczna 4x4 | Mocniejsza szóstka z 700 Nm; zastąpiła M50d jako szybki diesel i jest dużo prostsza. Świetna do holowania i na długie trasy. | ||
3.0d 48V (40d, LCI) · 352 KM Diesel · X5 xDrive40d (LCI) · B57D30 (mild hybrid) | 26 | 2023– | Automatyczna 4x4 | 40d po liftingu z mocą 352 KM. | ||
3.0d quad-turbo (M50d) · 400 KM Diesel · X5 M50d · B57S (quad-turbo) | 5 | 2018–2020 | Automatyczna 4x4 | Diesel z czterema turbosprężarkami, wycofany w 2020 roku. Piekielnie szybki i rzadki; utrzymanie czterech turbosprężarek w dobrym stanie poza gwarancją to dużo. | ||
3.0i turbo (40i) · 340 KM Benzyna · X5 xDrive40i · B58B30 | 47 | 2018–2023 | Automatyczna 4x4 | Kulturalna rzędowa szóstka benzynowa B58; bardzo dobry silnik. Większość polskich 40i to importy z USA, wiele z historią szkody, więc pierwszym krokiem jest sprawdzenie tytułu. | ||
3.0i turbo 48V (40i, LCI) · 381 KM Benzyna · X5 xDrive40i (LCI) · B58B30 (mild hybrid) | 69 | 2023– | Automatyczna 4x4 | 40i po liftingu ze wspomaganiem 48 V i mocą 381 KM. | ||
4.4 V8 twin-turbo (M50i) · 530 KM Benzyna · X5 M50i · N63B44T3 | 17 | 2019–2023 | Automatyczna 4x4 | V8 M Performance z dyferencjałem M Sport i adaptacyjnym zawieszeniem M. Tempo niemal jak X5 M przy łagodniejszym charakterze; najnowszy N63 jest dużo lepszy, ale wciąż wymaga czujności co do poziomu oleju. | ||
4.4 V8 twin-turbo 48V (M60i) · 530 KM Benzyna · X5 M60i xDrive · N63B44 (mild hybrid) | 3 | 2023– | Automatyczna 4x4 | Następca M50i po LCI z miękką hybrydą 48 V; te same 530 KM. | ||
3.0 plug-in hybrid (45e) · 394 KM Hybryda plug-in · X5 xDrive45e · B58B30 + electric motor | 33 | 2019–2023 | Automatyczna 4x4 | Plug-in z rzędową szóstką, akumulatorem 24 kWh i realnym zasięgiem elektrycznym 50–70 km: najlepsza hybryda plug-in wśród SUV-ów swoich czasów i ulubieniec flot. Liczą się stan akumulatora i nawyki ładowania. | ||
3.0 plug-in hybrid 48V (50e, LCI) · 489 KM Hybryda plug-in · X5 xDrive50e · B58B30 + electric motor | 12 | 2023– | Automatyczna 4x4 | Plug-in po liftingu z mocą 489 KM, większym akumulatorem i zasięgiem elektrycznym około 90 km według WLTP. | ||
4.4 V8 twin-turbo (X5 M) · 600 KM Benzyna · X5 M (F95) · S63B44T4 | 0 | 2020–2023 | Automatyczna 4x4 | Pełnokrwiste M z V8 S63 i M xDrive. Przy LCI wycofane na rzecz wyłącznie wersji Competition. | ||
4.4 V8 twin-turbo (X5 M Competition) · 625 KM Benzyna · X5 M Competition (F95) · S63B44T4 | 0 | 2020– | Automatyczna 4x4 | Competition 625 KM; od LCI z 2023 roku zyskuje wspomaganie 48 V i jest jedynym oferowanym X5 M. Bardzo szybkie, bardzo drogie w utrzymaniu. |
Reflektory LED, skóra Vernasca, Live Cockpit Professional, automatyczna klapa, amortyzatory adaptacyjne i felgi 19 cali; zawieszenie pneumatyczne i większość asystentów to opcje.
Linia stylistyczna z satynowym aluminium na nadwoziu, wstawkami imitującymi osłonę podwozia i własnymi felgami. Kosmetyka.
Uwaga: Często wpisywana dla aut bazowych; zdradzają ją wstawki w zderzakach w kolorze aluminium i relingi dachowe.
Pakiet aerodynamiczny M, kierownica M, sportowe fotele, felgi M, wykończenie Shadowline i zwykle adaptacyjne zawieszenie M. Wygląd i fotele, a nie mocniejszy silnik; najczęstsza specyfikacja na polskim rynku.
Uwaga: „M Pakiet” deklaruje się z powodu kierownicy M i dołożonych zderzaków; sprawdź listę opcji po VIN (337).
Modele M Performance: diesel z czterema turbosprężarkami 400 KM (M50d) lub V8 530 KM (M50i/M60i) z dyferencjałem M Sport, adaptacyjnym zawieszeniem M Professional, hamulcami M i wykończeniem Cerium Grey.
Uwaga: Emblematy M50 pojawiają się na autach M Sport; silnik, cztery końcówki wydechu i akcenty Cerium Grey rozstrzygają sprawę.
Pełnokrwisty model M (F95): V8 S63 o mocy 600 lub 625 KM, M xDrive, zawieszenie, hamulce, nadwozie i wnętrze specyficzne dla M.
Uwaga: „X5 M” bardzo często pisze się przy M Sport lub M50i; prawdziwe F95 ma błotniki M, cztery końcówki wydechu M i silnik S63.
Dużo ofert: dominują 30d M Sport z polskich salonów i z leasingu, za nimi importy z Niemiec i bardzo duża liczba 40i i M50i z USA, często z aukcji aut po szkodach. Diesle 30d/40d najlepiej trzymają wartość; 45e jest popularne w firmach i teraz trafia na rynek prywatny. Auta po LCI to głównie oferta salonów, a ich ceny ściśle podążają za cenami nowych.
Pogrupowane z 634 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
3.0 Diesel · 286 KM xDrive30d mHEV sport | 21% | 279 900 PLN | 69 891 km | Automatyczna · 4x4 |
2.0 Diesel · 231 KM xDrive25d sport | 16% | 177 900 PLN | 114 220 km | Automatyczna · 4x4 |
3.0 Diesel · 298 KM xDrive30d mHEV M Sport sport | 14% | 360 504 PLN | 5 km | Automatyczna · 4x4 |
3.0 Benzyna · 381 KM xDrive40i mHEV M Sport sport | 10% | 360 900 PLN | 14 500 km | Automatyczna · 4x4 |
3.0 Diesel · 340 KM xDrive40d mHEV sport | 9% | 339 000 PLN | 46 902 km | Automatyczna · 4x4 |
3.0 Diesel · 265 KM xDrive30d | 6% | 179 900 PLN | 139 980 km | Automatyczna · 4x4 |
3.0 Benzyna · 340 KM xDrive40i | 4% | 175 000 PLN | 99 892 km | Automatyczna · 4x4 |
3.0 Diesel · 352 KM xDrive40d mHEV M Sport sport | 4% | 402 800 PLN | 5 km | Automatyczna · 4x4 |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.