
XC60 na platformie SPA: czterocylindrowe silniki Drive-E (diesle D4/D5, benzyny T5/T6, plug-in T8), 8-biegowy automat Aisin, opcjonalne zawieszenie pneumatyczne i Pilot Assist. Lifting z 2021 roku przyniósł multimedia Google i miękkie hybrydy z oznaczeniem B. Niezawodność jest generalnie dobra; sprawdzić trzeba przycinanie Sensus, zawieszenie pneumatyczne i akumulator T8.




Podstawowy diesel, FWD; w ciężkim aucie wolny.
Najpopularniejszy diesel: 190 KM, często AWD, 8-biegowy Aisin. Oszczędny i kulturalny.
Biturbo z systemem sprężonego powietrza PowerPulse; szybki i elastyczny. Sprawdź sprężarkę PowerPulse.
Benzynowe turbo; kulturalne, paliwożerne; często AWD.
Czwórka z podwójnym doładowaniem; szybka; w części egzemplarzy sprzęgło kompresora i zużycie oleju.
Benzyna z podwójnym doładowaniem plus tylny silnik elektryczny (407 KM z Polestar); ~40 km zasięgu elektrycznego. Stan akumulatora ma znaczenie.
Diesel z miękką hybrydą 48 V; współczesny najpopularniejszy silnik.
Miękka hybryda 48 V; benzynowe B5 250 KM (przez krótki czas istniał też diesel B5 235 KM).
Turbo i kompresor z instalacją 48 V; szybki.
Większy akumulator 18.8 kWh (~70–80 km zasięgu), 455 KM; obecny flagowiec.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
D3 (2.0 diesel) · 150 KM Diesel · D3 · D4204T9 (VEA) | 37 | 2017–2020 | Manualna / Automatyczna FWD | Podstawowy diesel, FWD; w ciężkim aucie wolny. | ||
D4 (2.0 diesel) · 190 KM Diesel · D4 · D4204T14 (VEA) | 131 | 2017–2020 | Automatyczna FWD / 4x4 | Najpopularniejszy diesel: 190 KM, często AWD, 8-biegowy Aisin. Oszczędny i kulturalny. | ||
D5 PowerPulse (2.0 diesel) · 235 KM Diesel · D5 AWD · D4204T23 | 51 | 2017–2020 | Automatyczna 4x4 | Biturbo z systemem sprężonego powietrza PowerPulse; szybki i elastyczny. Sprawdź sprężarkę PowerPulse. | ||
T5 (2.0 turbo) · 250 KM Benzyna · T5 | 143 | 2017–2020 | Automatyczna FWD / 4x4 | Benzynowe turbo; kulturalne, paliwożerne; często AWD. | ||
T6 (2.0 turbo + supercharged) · 310 KM Benzyna · T6 AWD | 58 | 2017–2020 | Automatyczna 4x4 | Czwórka z podwójnym doładowaniem; szybka; w części egzemplarzy sprzęgło kompresora i zużycie oleju. | ||
T8 Twin Engine (plug-in hybrid) · 390 KM Hybryda plug-in · T8 Twin Engine | 80 | 2017–2021 | Automatyczna 4x4 | Benzyna z podwójnym doładowaniem plus tylny silnik elektryczny (407 KM z Polestar); ~40 km zasięgu elektrycznego. Stan akumulatora ma znaczenie. | ||
B4 (2.0 diesel mild hybrid) · 197 KM Diesel · B4 | 253 | 2020– | Automatyczna FWD / 4x4 | Diesel z miękką hybrydą 48 V; współczesny najpopularniejszy silnik. | ||
B5 (2.0 petrol/diesel mild hybrid) · 250 KM Benzyna · B5 | 377 | 2020– | Automatyczna FWD / 4x4 | Miękka hybryda 48 V; benzynowe B5 250 KM (przez krótki czas istniał też diesel B5 235 KM). | ||
B6 (2.0 petrol mild hybrid) · 300 KM Benzyna · B6 AWD | 8 | 2020– | Automatyczna 4x4 | Turbo i kompresor z instalacją 48 V; szybki. | ||
T8 Recharge (plug-in hybrid) · 455 KM Hybryda plug-in · T8 Recharge | 101 | 2022– | Automatyczna 4x4 | Większy akumulator 18.8 kWh (~70–80 km zasięgu), 455 KM; obecny flagowiec. |
Seryjnie dobrze wyposażone: światła LED, Sensus/Google, City Safety, skóra.
Wersja luksusowa: skóra Nappa, drewno driftwood, chrom, większe felgi, fotele komfortowe.
Sportowa stylistyka: czarny grill, sportowe fotele, obniżone sportowe podwozie, felgi 19–20 cali. Bez zmian mechanicznych.
T8 z amortyzatorami Öhlins, hamulcami Akebono (złote zaciski) i strojeniem Polestar.
Dobra podaż D4 i B4/B5 Momentum/Inscription z polskich salonów i importów z Niemiec; T8 pochodzą z flot firmowych. Specyfikacja dla konesera to Inscription z zawieszeniem pneumatycznym i B&W.
Pogrupowane z 1243 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
2.0 Benzyna · 250 KM B5 B AWD Plus Dark | 30% | 175 800 PLN | 32 822 km | Automatyczna · 4x4 / FWD |
2.0 Diesel · 197 KM B4 D AWD Plus Dark | 20% | 129 000 PLN | 118 000 km | Automatyczna · 4x4 / FWD |
2.0 Diesel · 190 KM D4 AWD Inscription | 11% | 92 900 PLN | 174 040 km | Automatyczna / Manualna · 4x4 / FWD |
2.0 Benzyna · 197 KM B4 B Plus Dark | 9% | 136 000 PLN | 75 308 km | Automatyczna · FWD / 4x4 |
2.0 Diesel · 235 KM B5 D AWD Inscription | 4% | 115 000 PLN | 144 500 km | Automatyczna · 4x4 |
2.0 Hybryda plug-in · 455 KM T8 Plug-In Hybrid AWD Ultra Dark | 3% | 227 550 PLN | 22 000 km | Automatyczna · 4x4 |
2.0 Diesel · 150 KM D3 R-Design | 3% | 76 900 PLN | 177 900 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
2.0 Benzyna · 310 KM T6 AWD Inscription | 2% | 67 000 PLN | 90 780 km | Automatyczna · 4x4 |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.