
Passat na MQB: cichszy, lżejszy i znacznie bardziej prestiżowy, z dieslami EA288 (150/190/240 BiTDI), benzynowymi 1.4/1.5/1.8/2.0 TSI i hybrydą plug-in GTE. Konie robocze to 2.0 TDI 150 i 190 z mokrą DSG; pożądane są Alltrack i BiTDI 4Motion. Dobrze wyposażone egzemplarze poznasz po cyfrowych zegarach i światłach LED.




EA211 z paskiem rozrządu; wystarczający, oszczędny, odporny.
Z odłączaniem cylindrów; ta dobra mała benzyna.
EA211 evo; wczesne przygasanie usunięte aktualizacją oprogramowania.
Szybki, kulturalny EA888 gen. 3; pompa wody i zużycie oleju we wczesnych egzemplarzach.
Silnik z GTI w Passacie; dostępny z 4Motion. W Polsce rzadki.
Szybki benzynowy Passat (280 KM po liftingu); rzadki, daje dużo satysfakcji.
Oszczędny diesel flotowy; z obciążeniem ociężały.
Najpopularniejsze B8: mocne, oszczędne, mokra DSG 6/7; dostępny 4Motion. Najlepszy stosunek ceny do wartości.
Szybszy EA288 z 400 Nm; często z 4Motion i w Highline. Dieslowy Passat dla entuzjasty.
Diesel biturbo 240 KM z mokrą DSG 7 i 4Motion; rzadki, szybki, ze złożonym układem doładowania.
Hybryda plug-in (~50 km zasięgu od 2019 roku). Stan akumulatora ma znaczenie; świetne auto firmowe.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.4 TSI · 125 KM Benzyna · 1.4 TSI · CZCA | 13 | 2014–2018 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | EA211 z paskiem rozrządu; wystarczający, oszczędny, odporny. | ||
1.4 TSI ACT · 150 KM Benzyna · 1.4 TSI 150 · CZEA | 48 | 2014–2018 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Z odłączaniem cylindrów; ta dobra mała benzyna. | ||
1.5 TSI ACT · 150 KM Benzyna · 1.5 TSI · DADA / DPCA | 139 | 2018–2023 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | EA211 evo; wczesne przygasanie usunięte aktualizacją oprogramowania. | ||
1.8 TSI · 180 KM Benzyna · 1.8 TSI · CJSA (EA888 gen 3) | 90 | 2014–2018 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Szybki, kulturalny EA888 gen. 3; pompa wody i zużycie oleju we wczesnych egzemplarzach. | ||
2.0 TSI · 220 KM Benzyna · 2.0 TSI · CHHB | 40 | 2014–2018 | Dwusprzęgłowa FWD / 4x4 | Silnik z GTI w Passacie; dostępny z 4Motion. W Polsce rzadki. | ||
2.0 TSI 4Motion · 272 KM Benzyna · 2.0 TSI 272/280 · CHHA / DNPA (280 hp facelift) | 16 | 2015–2023 | Dwusprzęgłowa 4x4 | Szybki benzynowy Passat (280 KM po liftingu); rzadki, daje dużo satysfakcji. | ||
1.6 TDI · 120 KM Diesel · 1.6 TDI · DCXA (EA288) | 71 | 2014–2020 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD | Oszczędny diesel flotowy; z obciążeniem ociężały. | ||
2.0 TDI · 150 KM Diesel · 2.0 TDI 150 · CRLB / DFGA (EA288) | 525 | 2014–2023 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD / 4x4 | Najpopularniejsze B8: mocne, oszczędne, mokra DSG 6/7; dostępny 4Motion. Najlepszy stosunek ceny do wartości. | ||
2.0 TDI · 190 KM Diesel · 2.0 TDI 190 · CUAA / DFCA (EA288) | 159 | 2014–2023 | Manualna / Dwusprzęgłowa FWD / 4x4 | Szybszy EA288 z 400 Nm; często z 4Motion i w Highline. Dieslowy Passat dla entuzjasty. | ||
2.0 BiTDI 4Motion · 240 KM Diesel · 2.0 BiTDI · CUAA BiTurbo | 41 | 2014–2020 | Dwusprzęgłowa 4x4 | Diesel biturbo 240 KM z mokrą DSG 7 i 4Motion; rzadki, szybki, ze złożonym układem doładowania. | ||
GTE 1.4 TSI plug-in hybrid · 218 KM Hybryda plug-in · Passat GTE | 26 | 2015–2023 | Dwusprzęgłowa FWD | Hybryda plug-in (~50 km zasięgu od 2019 roku). Stan akumulatora ma znaczenie; świetne auto firmowe. |
Baza flotowa: tylne lampy LED, mały ekran.
Najpopularniejsza wersja: felgi aluminiowe, Climatronic, Composition Media/Discover.
Najwyższa wersja: reflektory LED, fotele ergoComfort, Alcantara/skóra, większe felgi; po liftingu Elegance.
Sportowa stylistyka i detale wnętrza; bez zmian mechanicznych.
Podniesiony Variant z 4Motion, nakładkami, trybem terenowym; 2.0 TDI 150/190/240 lub 2.0 TSI.
Hybryda plug-in ze stylistyką GTE i niebieskimi akcentami.
Najpopularniejsze firmowe kombi w Polsce: 2.0 TDI 150 Comfortline Variant jest wszędzie. Warto jechać po Highline 4Motion 190 KM i Alltracka z udokumentowaną historią.
Pogrupowane z 1173 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
2.0 Diesel · 150 KM 2.0 TDI BMT Comfortline | 44% | 53 500 PLN | 193 000 km | Automatyczna / Manualna · FWD / 4x4 |
1.5 Benzyna · 150 KM 1.5 TSI EVO Business DSG | 13% | 66 900 PLN | 129 715 km | Automatyczna / Manualna · FWD |
2.0 Diesel · 190 KM 2.0 TDI BMT Highline DSG | 10% | 56 900 PLN | 208 089 km | Automatyczna / Manualna · FWD / 4x4 |
1.6 Diesel · 120 KM 1.6 TDI (BlueMotion Technology) DSG Comfortline | 6% | 38 700 PLN | 222 800 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.8 Benzyna · 180 KM 1.8 TSI BMT Highline DSG | 6% | 54 999 PLN | 168 800 km | Automatyczna / Manualna · FWD |
2.0 Benzyna · 190 KM 2.0 TSI Business DSG | 4% | 79 900 PLN | 115 737 km | Automatyczna · FWD |
2.0 Diesel · 240 KM 2.0 TDI Bi-Turbo BMT 4Mot Highline DSG | 3% | 59 900 PLN | 223 000 km | Automatyczna · 4x4 / FWD |
2.0 Diesel · 200 KM 2.0 TDI Elegance DSG | 3% | 89 900 PLN | 123 625 km | Automatyczna · 4x4 / FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.