
Tania, prosta, niezawodna. Bezpieczne zakupy to benzynowe 1.4/1.6 VVT-i (przy dużych przebiegach pilnuj zużycia oleju); 1.4 D-4D to przyzwoity mały diesel, 2.0 D-4D 1CD ma problem z uszczelkami wtryskiwaczy. Za 6 000–10 000 PLN stan i rdza liczą się bardziej niż cokolwiek innego.




Wolny, ale niezawodny; unikaj zrobotyzowanej skrzyni MMT.
Dla większości najlepszy silnik E12: wystarczający, dobrze znosi LPG; powyżej 200 000 km trochę bierze olej.
2ZZ-GE z przełączeniem krzywek przy 6 200 obr./min. Kultowy hot hatch; sprawdź historię ciśnienia oleju i sworznie lift bolt.
Mały, oszczędny diesel; generalnie trwały. Unikaj MMT.
Awarie podkładek wtryskiwaczy; sadza w oleju; zignorowane kończą się uszkodzeniem głowicy. Istniał też wariant 90 KM.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.4 VVT-i · 97 KM Benzyna · 1.4 VVT-i · 4ZZ-FE | 39 | 2001–2007 | Manualna / Zautomatyzowana manualna FWD | Wolny, ale niezawodny; unikaj zrobotyzowanej skrzyni MMT. | ||
1.6 VVT-i · 110 KM Benzyna · 1.6 VVT-i · 3ZZ-FE | 43 | 2001–2007 | Manualna / Automatyczna FWD | Dla większości najlepszy silnik E12: wystarczający, dobrze znosi LPG; powyżej 200 000 km trochę bierze olej. | ||
1.8 VVT-i T Sport · 192 KM Benzyna · T Sport · 2ZZ-GE | 4 | 2002–2007 | Manualna FWD | 2ZZ-GE z przełączeniem krzywek przy 6 200 obr./min. Kultowy hot hatch; sprawdź historię ciśnienia oleju i sworznie lift bolt. | ||
1.4 D-4D · 90 KM Diesel · 1.4 D-4D · 1ND-TV | 24 | 2004–2007 | Manualna / Zautomatyzowana manualna FWD | Mały, oszczędny diesel; generalnie trwały. Unikaj MMT. | ||
2.0 D-4D · 116 KM Diesel · 2.0 D-4D · 1CD-FTV | 17 | 2001–2006 | Manualna FWD | Awarie podkładek wtryskiwaczy; sadza w oleju; zignorowane kończą się uszkodzeniem głowicy. Istniał też wariant 90 KM. |
Bazowe i średnie: klimatyzacja w Luna.
Najwyższa zwykła wersja: klimatyzacja automatyczna, felgi aluminiowe, halogeny przeciwmgielne.
2ZZ-GE 192 KM, sportowe zawieszenie i fotele, pakiet nadwozia.
Uwaga: Istnieją auta 1.6 ze zderzakami T Sport; decyduje silnik (2ZZ, przełączanie krzywek).
Za 5 000–10 000 PLN E12 1.6 VVT-i to jeden z najbezpieczniejszych zakupów w Polsce; T Sport to auto kolekcjonerskie.
Pogrupowane z 137 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
1.6 Benzyna · 110 KM 1.6 VVT-i Sol | 26% | 7 900 PLN | 205 697 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.4 Benzyna · 97 KM 1.4 VVT-i Terra | 25% | 6 499 PLN | 216 419 km | Manualna · FWD |
1.4 Diesel · 90 KM 1.4 D-4D Luna | 13% | 8 800 PLN | 269 713 km | Manualna · FWD |
2.0 Diesel · 90 KM 2.0 D-4D Combi Sol | 7% | 4 500 PLN | 301 888 km | Manualna · FWD |
2.0 Diesel · 116 KM 2.0 D-4D Executive | 6% | 5 900 PLN | 323 000 km | Manualna · FWD |
1.8 Benzyna · 192 KM 1.8 VVTL-i TSport | 3% | 21 000 PLN | 208 000 km | Manualna · FWD |
1.4 LPG · 97 KM 1.4 VVT-i Base Polaris | 3% | 5 650 PLN | 305 000 km | Manualna · FWD |
1.6 LPG · 110 KM | 3% | 11 500 PLN | 304 000 km | Manualna · FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.