
Ostatni Avensis: tylko sedan i Wagon, bardzo niezawodne benzyny Valvematic, dużo lepsza przekładnia CVT Multidrive S i diesle, które z czasem się poprawiły. Warto kupić 1.8 Valvematic; 2.0 D-4D 1AD we wczesnych autach nadal wymaga historii uszczelki pod głowicą.




Niezawodny, oszczędny, wystarczający; tylko z manualem.
Najlepszy T27: kulturalny, niezawodny, a CVT Multidrive S należy do tych udanych. Dobrze znosi LPG.
Nieco mocniejszy; ta sama niezawodność.
Diesel 1.6 wywodzący się od BMW: oszczędny i cichy; pilnować trzeba łańcucha rozrządu i EGR.
Warianty 124/126/143 KM. Wczesne jednostki 1AD mają tę samą historię uszczelki pod głowicą i zużycia oleju; modernizowane mniej więcej od 2011 roku. Liczy się dowód napraw silnika.
150 KM (177 w D-CAT z automatem). Późniejsze, poprawione silniki są lepsze niż w T25; mimo to zapytaj o uszczelkę pod głowicą i zużycie oleju.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.6 Valvematic · 132 KM Benzyna · 1.6 Valvematic · 1ZR-FAE | 27 | 2009–2018 | Manualna FWD | Niezawodny, oszczędny, wystarczający; tylko z manualem. | ||
1.8 Valvematic · 147 KM Benzyna · 1.8 Valvematic · 2ZR-FAE | 193 | 2009–2018 | Manualna / Bezstopniowa CVT FWD | Najlepszy T27: kulturalny, niezawodny, a CVT Multidrive S należy do tych udanych. Dobrze znosi LPG. | ||
2.0 Valvematic · 152 KM Benzyna · 2.0 Valvematic · 3ZR-FAE | 46 | 2009–2018 | Manualna / Bezstopniowa CVT FWD | Nieco mocniejszy; ta sama niezawodność. | ||
1.6 D-4D · 112 KM Diesel · 1.6 D-4D · 1WW (BMW N47 based) | 14 | 2015–2018 | Manualna FWD | Diesel 1.6 wywodzący się od BMW: oszczędny i cichy; pilnować trzeba łańcucha rozrządu i EGR. | ||
2.0 D-4D · 126 KM Diesel · 2.0 D-4D · 1AD-FTV | 142 | 2009–2015 | Manualna FWD | Warianty 124/126/143 KM. Wczesne jednostki 1AD mają tę samą historię uszczelki pod głowicą i zużycia oleju; modernizowane mniej więcej od 2011 roku. Liczy się dowód napraw silnika. | ||
2.2 D-4D · 150 KM Diesel · 2.2 D-4D / D-CAT · 2AD-FTV / 2AD-FHV | 138 | 2009–2018 | Manualna / Automatyczna FWD | 150 KM (177 w D-CAT z automatem). Późniejsze, poprawione silniki są lepsze niż w T25; mimo to zapytaj o uszczelkę pod głowicą i zużycie oleju. |
Baza: manualna klimatyzacja, felgi stalowe.
Średnia wersja: klimatyzacja automatyczna, felgi aluminiowe, tempomat, ekran Touch 2.
Najwyższa wersja: skóra, ksenony/LED, nawigacja, podgrzewane fotele, czasem dach panoramiczny.
Ulubieniec polskich korporacji taksówkowych i ostrożnych prywatnych kupujących. Polować warto na benzynowe Valvematic od prywatnych właścicieli; diesle wymagają papierów.
Pogrupowane z 609 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
1.8 Benzyna · 147 KM 1.8 Premium | 32% | 39 900 PLN | 180 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
2.0 Diesel · 143 KM 2.0 D-4D Premium | 15% | 35 900 PLN | 191 335 km | Manualna · FWD |
2.0 Diesel · 126 KM 2.0 D-4D Luna | 14% | 15 900 PLN | 274 064 km | Manualna · FWD |
2.0 Diesel · 124 KM 2.0 D-4D Premium | 8% | 21 900 PLN | 254 500 km | Manualna · FWD |
2.0 Benzyna · 152 KM 2.0 Prestige MS | 7% | 45 000 PLN | 189 000 km | Automatyczna / Manualna · FWD |
1.8 LPG · 147 KM 1.8 Active MS | 6% | 35 500 PLN | 232 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD / RWD |
2.2 Diesel · 150 KM 2.2 D-4D Premium | 6% | 18 500 PLN | 256 673 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
1.6 Benzyna · 132 KM 1.6 Active | 4% | 27 900 PLN | 169 000 km | Manualna · FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.