
Pierwsze czterodrzwiowe GT Porsche. Wolnossące 4.8 V8 w S, 4S i GTS to silnik dla entuzjasty; Turbo jest zdumiewająco szybkie; Diesel to rozsądne auto na duże przebiegi z mechaniką Audi. Lifting z 2013 roku przyniósł ładniejszy tył i, co budziło kontrowersje, V6 biturbo w S/4S. GTS to wybór kolekcjonera: V8, zawieszenie pneumatyczne, Sport Chrono i PSE w standardzie.




Podstawowe V6 wywodzące się z V8. Raczej wystarczające niż ekscytujące; Panamera 4 dodaje napęd na cztery koła. Istnieją rzadkie auta RWD z 6-biegowym manualem.
Podstawowe V6 po liftingu z mocą 310 KM.
Wolnossące V8 z PDK; S ma napęd na tył, 4S na cztery koła. Brzmi pięknie i jest trwałe, jeśli kontrole gładzi cylindrów i przewodów płynu chłodniczego wypadają czysto.
500 KM, seryjne zawieszenie pneumatyczne i PDK. Przyspieszenie supersamochodu z komfortem limuzyny; koszty eksploatacji do kompletu.
Turbo S z mocą 550 KM, seryjnymi PDCC i PTV Plus. Rzadkie.
Panamera dla kierowcy: wolnossące V8 430 KM, zawieszenie pneumatyczne obniżone o 10 mm, seryjnie Sport Chrono i sportowy wydech. GTS sprzed liftingu jest rzadkie.
V6 TDI wywodzące się od Audi z 8-biegowym Tiptronic S i napędem na tył. Najtańsza w utrzymaniu Panamera i najczęstsza w Polsce; prowadzi się najmniej jak Porsche.
Pełna hybryda z V6 Audi z kompresorem i 8-biegowym Tiptronikiem. Nisza; liczy się wiek akumulatora.
V6 biturbo, które zastąpiło V8 w S i 4S. W praktyce szybsze od starego V8, lżejsze nad przednią osią, z mniejszym głosem.
Ostatnia Panamera z wolnossącym V8. Seryjnie zawieszenie pneumatyczne, Sport Chrono, PSE i wnętrze z Alcantarą. Wersja, na którą polują entuzjaści.
Turbo 520 KM po liftingu; dostępna długa wersja Executive.
570 KM; w Polsce bardzo rzadkie.
Diesel 300 KM po liftingu z 650 Nm; najmocniejszy argument za dieslowską Panamerą.
Hybryda plug-in z zasięgiem elektrycznym około 30 km. O wartości decyduje stan akumulatora.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
3.6 V6 · 300 KM Benzyna · Panamera / Panamera 4 · M46.20 | 23 | 2010–2013 | Dwusprzęgłowa / Manualna RWD / 4x4 | Podstawowe V6 wywodzące się z V8. Raczej wystarczające niż ekscytujące; Panamera 4 dodaje napęd na cztery koła. Istnieją rzadkie auta RWD z 6-biegowym manualem. | ||
3.6 V6 · 310 KM Benzyna · Panamera / Panamera 4 · M46.20 | 24 | 2013–2016 | Dwusprzęgłowa RWD / 4x4 | Podstawowe V6 po liftingu z mocą 310 KM. | ||
4.8 V8 · 400 KM Benzyna · Panamera S / 4S · M48.20 / M48.40 | 32 | 2009–2013 | Dwusprzęgłowa / Manualna RWD / 4x4 | Wolnossące V8 z PDK; S ma napęd na tył, 4S na cztery koła. Brzmi pięknie i jest trwałe, jeśli kontrole gładzi cylindrów i przewodów płynu chłodniczego wypadają czysto. | ||
4.8 V8 twin-turbo · 500 KM Benzyna · Panamera Turbo · M48.70 | 7 | 2009–2013 | Dwusprzęgłowa 4x4 | 500 KM, seryjne zawieszenie pneumatyczne i PDK. Przyspieszenie supersamochodu z komfortem limuzyny; koszty eksploatacji do kompletu. | ||
4.8 V8 twin-turbo · 550 KM Benzyna · Panamera Turbo S · M48.70 | 2 | 2011–2013 | Dwusprzęgłowa 4x4 | Turbo S z mocą 550 KM, seryjnymi PDCC i PTV Plus. Rzadkie. | ||
4.8 V8 · 430 KM Benzyna · Panamera GTS · M48.40 | 11 | 2012–2013 | Dwusprzęgłowa 4x4 | Panamera dla kierowcy: wolnossące V8 430 KM, zawieszenie pneumatyczne obniżone o 10 mm, seryjnie Sport Chrono i sportowy wydech. GTS sprzed liftingu jest rzadkie. | ||
3.0 V6 Diesel · 250 KM Diesel · Panamera Diesel · Audi EA897 (MCR.CA) | 8 | 2011–2013 | Automatyczna RWD | V6 TDI wywodzące się od Audi z 8-biegowym Tiptronic S i napędem na tył. Najtańsza w utrzymaniu Panamera i najczęstsza w Polsce; prowadzi się najmniej jak Porsche. | ||
3.0 V6 supercharged hybrid · 380 KM Hybryda · Panamera S Hybrid | 0 | 2011–2013 | Automatyczna RWD | Pełna hybryda z V6 Audi z kompresorem i 8-biegowym Tiptronikiem. Nisza; liczy się wiek akumulatora. (część danych niezweryfikowana) | ||
3.0 V6 twin-turbo · 420 KM Benzyna · Panamera S / 4S (facelift) · MCW.AA | 10 | 2013–2016 | Dwusprzęgłowa RWD / 4x4 | V6 biturbo, które zastąpiło V8 w S i 4S. W praktyce szybsze od starego V8, lżejsze nad przednią osią, z mniejszym głosem. | ||
4.8 V8 · 440 KM Benzyna · Panamera GTS (facelift) · M48.40 | 23 | 2013–2016 | Dwusprzęgłowa 4x4 | Ostatnia Panamera z wolnossącym V8. Seryjnie zawieszenie pneumatyczne, Sport Chrono, PSE i wnętrze z Alcantarą. Wersja, na którą polują entuzjaści. | ||
4.8 V8 twin-turbo · 520 KM Benzyna · Panamera Turbo (facelift) · M48.70 | 3 | 2013–2016 | Dwusprzęgłowa 4x4 | Turbo 520 KM po liftingu; dostępna długa wersja Executive. | ||
4.8 V8 twin-turbo · 570 KM Benzyna · Panamera Turbo S (facelift) · M48.70 | 2 | 2014–2016 | Dwusprzęgłowa 4x4 | 570 KM; w Polsce bardzo rzadkie. | ||
3.0 V6 Diesel · 300 KM Diesel · Panamera Diesel (facelift) · Audi EA897 (MCR.CB) | 3 | 2013–2016 | Automatyczna RWD | Diesel 300 KM po liftingu z 650 Nm; najmocniejszy argument za dieslowską Panamerą. | ||
3.0 V6 supercharged plug-in hybrid · 416 KM Hybryda plug-in · Panamera S E-Hybrid | 9 | 2013–2016 | Automatyczna RWD | Hybryda plug-in z zasięgiem elektrycznym około 30 km. O wartości decyduje stan akumulatora. |
Podstawowe modele V6; 4 = napęd na cztery koła. Sprężyny stalowe, chyba że zamówiono zawieszenie pneumatyczne.
Przed liftingiem: 4.8 V8 400 KM. Po liftingu: 3.0 V6 biturbo 420 KM. 4S = napęd na cztery koła. Seryjny PASM; zawieszenie pneumatyczne opcjonalne.
Uwaga: Sprzedający czasem wystawiają 4S po liftingu jako V8; S/4S od 2014 roku to V6.
Wolnossące V8 (430/440 KM), napęd na cztery koła, seryjnie zawieszenie pneumatyczne, Sport Chrono, PSE, Alcantara i czarne wykończenie.
Uwaga: Elementy stylistyczne i emblematy GTS są sprzedawane na rynku wtórnym; VIN, kod silnika i lista wyposażenia seryjnego rozstrzygają sprawę.
V8 biturbo, napęd na cztery koła, seryjnie zawieszenie pneumatyczne i adaptacyjny spojler; Turbo S dodaje PDCC, PTV Plus i więcej mocy.
Tylnonapędowe V6 TDI z Tiptronic S. Najoszczędniejsza Panamera; PASM i zawieszenie pneumatyczne opcjonalne.
Hybrid (2011–2013) i plug-in S E-Hybrid (2014–2016), napęd na tył, Tiptronic S.
Rozstaw osi dłuższy o 150 mm z tylnymi fotelami komfortowymi; po liftingu oferowany w 4S, Turbo i Turbo S.
W polskiej podaży dominują Diesle i 4S; prawdziwe GTS są rzadkie i odpowiednio wycenione, a GTS po liftingu kosztuje więcej jako ostatnie wolnossące V8. Turbo sprzed liftingu kosztuje niewiele mniej niż 4S po liftingu: dla większości kupujących mądrzejszym zakupem jest 4S, dla entuzjastów tym wyjątkowym jest Turbo lub GTS.
Pogrupowane z 158 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
4.8 Benzyna · 400 KM 4S | 20% | 78 000 PLN | 191 000 km | Automatyczna · 4x4 / RWD |
4.8 Benzyna · 440 KM GTS | 15% | 129 900 PLN | 162 229 km | Automatyczna · 4x4 / RWD |
3.6 Benzyna · 310 KM 4 | 15% | 95 000 PLN | 151 901 km | Automatyczna · 4x4 / RWD |
3.6 Benzyna · 300 KM PDK | 15% | 79 000 PLN | 169 000 km | Automatyczna · 4x4 / RWD |
4.8 Benzyna · 430 KM GTS | 7% | 126 000 PLN | 164 000 km | Automatyczna · 4x4 |
3.0 Benzyna · 420 KM 4S | 6% | 124 900 PLN | 139 560 km | Automatyczna · 4x4 / RWD |
3.0 Hybryda plug-in · 416 KM S e-Hybrid | 5% | 119 000 PLN | 120 878 km | Automatyczna · RWD |
3.0 Diesel · 250 KM Diesel Platinum Edition | 5% | 99 900 PLN | 227 123 km | Automatyczna · RWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.