
Europejski Samochód Roku 2009, dziś jedno z najtańszych dużych aut w Polsce. 2.0 CDTI (A20DTH) to główny diesel, dobry, jeśli zadbano o DPF, EGR, klapki wirowe i wtryskiwacze; benzynowe 1.8 i 1.6 Turbo są proste; szybkie są 2.0 Turbo i OPC 2.8 V6 (dostępne 4x4). Pożądane opcje to FlexRide i AFL. Rdza nie jest problemem.




Małe turbo w dużym aucie: oszczędne, wystarczające, dobrze znosi LPG.
Za słaby; wymaga dyscypliny przy wymianie rozrządu.
Żwawy; z wiekiem turbosprężarka i odma; możliwe LPG.
Benzyna z wtryskiem bezpośrednim po liftingu; dostępny automat.
Prosty, trwały, dobrze znosi LPG; w Insignii wolny. Rozrząd co 60 000 km.
Szybki (250 KM od 2013 roku), dostępne 4x4. Wytrzymały silnik; dużo pali. Rzadki i niedoceniony.
Turbodoładowane V6 z 4x4; kulturalne, paliwożerne; z wiekiem łańcuchy rozrządu i układ chłodzenia.
V6 325 KM, adaptacyjne 4x4 z tylnym szperą, HiPerStrut, FlexRide, Recaro, Brembo. Ciężki, szybki, z charakterem.
Późny „Whisper” diesel: cichy, oszczędny, dobry; w wersji 136 dostępny automat.
Słabsze 2.0 (110–140 KM): ten sam silnik, mniejsze obciążenie. Standardowa troska o DPF/EGR/klapki wirowe.
Najpopularniejszy diesel w Insignii (160/163/170 KM): elastyczny, komfortowy, dostępne 4x4; DPF, EGR, klapki wirowe i wtryskiwacze wymagają uwagi; pasek rozrządu.
Diesel biturbo, często z 4x4; szybki i rzadki; złożony układ doładowania.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
1.4 Turbo · 140 KM Benzyna · 1.4 Turbo · A14NET | 71 | 2011–2017 | Manualna FWD | Małe turbo w dużym aucie: oszczędne, wystarczające, dobrze znosi LPG. | ||
1.6 (A16XER) · 115 KM Benzyna · 1.6 115 | 9 | 2008–2012 | Manualna FWD | Za słaby; wymaga dyscypliny przy wymianie rozrządu. | ||
1.6 Turbo · 180 KM Benzyna · 1.6 Turbo 180 · A16LET | 51 | 2008–2013 | Manualna FWD | Żwawy; z wiekiem turbosprężarka i odma; możliwe LPG. | ||
1.6 SIDI Turbo · 170 KM Benzyna · 1.6 SIDI 170 · A16XHT | 61 | 2013–2017 | Manualna / Automatyczna FWD | Benzyna z wtryskiem bezpośrednim po liftingu; dostępny automat. | ||
1.8 (A18XER) · 140 KM Benzyna · 1.8 140 · A18XER | 58 | 2008–2017 | Manualna FWD | Prosty, trwały, dobrze znosi LPG; w Insignii wolny. Rozrząd co 60 000 km. | ||
2.0 Turbo · 220 KM Benzyna · 2.0 Turbo 220/250 · A20NHT / A20NFT (250) | 93 | 2008–2017 | Manualna / Automatyczna FWD / 4x4 | Szybki (250 KM od 2013 roku), dostępne 4x4. Wytrzymały silnik; dużo pali. Rzadki i niedoceniony. | ||
2.8 V6 Turbo · 260 KM Benzyna · 2.8 V6 Turbo 4x4 · A28NET | 10 | 2008–2012 | Manualna / Automatyczna 4x4 | Turbodoładowane V6 z 4x4; kulturalne, paliwożerne; z wiekiem łańcuchy rozrządu i układ chłodzenia. | ||
OPC 2.8 V6 Turbo · 325 KM Benzyna · Insignia OPC · A28NER | 9 | 2009–2017 | Manualna / Automatyczna 4x4 | V6 325 KM, adaptacyjne 4x4 z tylnym szperą, HiPerStrut, FlexRide, Recaro, Brembo. Ciężki, szybki, z charakterem. | ||
1.6 CDTI · 136 KM Diesel · 1.6 CDTI 120/136 · B16DTH | 62 | 2015–2017 | Manualna / Automatyczna FWD | Późny „Whisper” diesel: cichy, oszczędny, dobry; w wersji 136 dostępny automat. | ||
2.0 CDTI · 130 KM Diesel · 2.0 CDTI 110/120/130/140 · A20DTJ / A20DTL | 300 | 2008–2017 | Manualna / Automatyczna FWD | Słabsze 2.0 (110–140 KM): ten sam silnik, mniejsze obciążenie. Standardowa troska o DPF/EGR/klapki wirowe. | ||
2.0 CDTI · 160 KM Diesel · 2.0 CDTI 160/163/170 · A20DTH / A20DTR | 507 | 2008–2017 | Manualna / Automatyczna FWD / 4x4 | Najpopularniejszy diesel w Insignii (160/163/170 KM): elastyczny, komfortowy, dostępne 4x4; DPF, EGR, klapki wirowe i wtryskiwacze wymagają uwagi; pasek rozrządu. | ||
2.0 CDTI BiTurbo · 195 KM Diesel · 2.0 CDTI BiTurbo 195 · A20DTR | 67 | 2012–2017 | Manualna / Automatyczna FWD / 4x4 | Diesel biturbo, często z 4x4; szybki i rzadki; złożony układ doładowania. |
Wersje bazowe i średnie: klimatyzacja, felgi aluminiowe w Edition.
Wyższe wersje: klimatyzacja automatyczna, ksenony AFL, fotele AGR, FlexRide w Sport, skóra w Cosmo.
Podniesiony Sports Tourer z nakładkami i 4x4 w 2.0 CDTI/BiTurbo.
V6 325 KM, 4x4 ze szperą, HiPerStrut, FlexRide, Recaro, hamulce Brembo.
Uwaga: Stylistyka OPC Line to nie OPC.
Bardzo tania: Cosmo 2.0 CDTI Sports Tourer z AFL i fotelami AGR kosztuje połowę porównywalnego Passata. Benzynowe 1.8 na LPG to tania w utrzymaniu cicha propozycja; OPC to rzadka okazja wśród szybkich aut.
Pogrupowane z 1338 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
2.0 Diesel · 160 KM 2.0 CDTI Cosmo | 28% | 16 900 PLN | 251 830 km | Manualna / Automatyczna · FWD / 4x4 |
2.0 Diesel · 130 KM 2.0 CDTI | 12% | 13 900 PLN | 263 091 km | Manualna / Automatyczna · FWD / RWD |
2.0 Diesel · 170 KM 2.0 CDTI Cosmo S&S | 9% | 29 900 PLN | 214 058 km | Manualna / Automatyczna · FWD / 4x4 |
1.4 Benzyna · 140 KM 1.4 T Cosmo S&S | 5% | 22 900 PLN | 192 300 km | Manualna · FWD |
2.0 Benzyna · 220 KM 2.0 T Sport 4x4 | 5% | 18 900 PLN | 217 256 km | Manualna / Automatyczna · FWD / 4x4 |
2.0 Diesel · 140 KM 2.0 CDTI EcoFLEX S&S | 5% | 22 500 PLN | 225 008 km | Manualna / Automatyczna · FWD / 4x4 |
1.8 Benzyna · 140 KM 1.8 Edition | 4% | 17 500 PLN | 198 932 km | Manualna · FWD |
1.6 Diesel · 136 KM 1.6 CDTI EcoFLEX S&S | 4% | 26 500 PLN | 204 000 km | Manualna / Automatyczna · FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.