
Ostrzejsze i mocno cyfrowe: dwa ekrany dotykowe, miękka hybryda w większości silników (48 V w sześciocylindrowcach, 12 V w czterocylindrowcach) i światła HD Matrix LED. 50 TDI (286 KM) to naturalny następca 3.0 TDI quattro; 40 TDI to flotowy koń roboczy; 55 TFSI to kulturalne benzynowe V6, a hybrydy plug-in TFSI e pasują kupującym auto firmowe. W Polsce znów bardziej poszukiwanym nadwoziem jest Avant.




Podstawowy czterocylindrowy diesel z miękką hybrydą 12 V, tylko z napędem na przód. Specyfikacja flotowa; raczej wystarczający niż szybki.
Najpopularniejsze C8 w Polsce: czterocylindrowy diesel z miękką hybrydą 12 V i 7-biegowym S tronic, opcjonalnie quattro. Oszczędna specyfikacja firmowa, która jeździ lepiej, niż sugerują liczby.
Słabsze V6 diesel z miękką hybrydą 48 V i 8-biegowym tiptronikiem. Rzadsze niż 50 TDI; ten sam osprzęt z mniejszym doładowaniem.
Trzon gamy C8: V6 diesel 286 KM, miękka hybryda 48 V, 8-biegowy tiptronic i quattro. Swobodne i najlepiej trzymające wartość; także główny silnik allroada.
Czterocylindrowa benzyna turbo z miękką hybrydą 12 V i S tronic; żwawa i tańsza w utrzymaniu niż V6, ale mniej charakterna.
Turbodoładowane benzynowe V6 z miękką hybrydą 48 V i 7-biegowym S tronic. Kulturalne i szybkie; sprawdź wycieki płynu chłodniczego.
Słabsza hybryda plug-in: 2.0 TFSI plus silnik elektryczny, quattro, zasięg elektryczny około 40–50 km. Liczą się stan akumulatora i historia ładowania.
Mocniejsza hybryda plug-in z prezencją w stylu S line. Szybka, korzystna podatkowo dla firm; w używanym egzemplarzu raport akumulatora jest niezbędny.
W Europie S6 C8 to diesel z elektryczną sprężarką i instalacją 48 V: 700 Nm i ogromna elastyczność w średnim zakresie obrotów. Sedan i Avant.
V8 biturbo 600 KM z miękką hybrydą 48 V, 8-biegowym tiptronikiem i poszerzonym nadwoziem niespotykanym w reszcie gamy. Bardzo duży popyt.
Wersja performance 630 KM z większymi turbosprężarkami i lżejszym wydechem; głównie oferta salonów, auta prawie nowe.
| Silnik | Na sprzedaż teraz | Lata | Skrzynia · napęd | Poszukiwany | Solidność | Uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
35 TDI (2.0) · 163 KM Diesel · A6 35 TDI · EA288 evo | 55 | 2019– | Dwusprzęgłowa FWD | Podstawowy czterocylindrowy diesel z miękką hybrydą 12 V, tylko z napędem na przód. Specyfikacja flotowa; raczej wystarczający niż szybki. (część danych niezweryfikowana) | ||
40 TDI (2.0) · 204 KM Diesel · A6 40 TDI / quattro · EA288 evo | 499 | 2018– | Dwusprzęgłowa FWD / 4x4 | Najpopularniejsze C8 w Polsce: czterocylindrowy diesel z miękką hybrydą 12 V i 7-biegowym S tronic, opcjonalnie quattro. Oszczędna specyfikacja firmowa, która jeździ lepiej, niż sugerują liczby. | ||
45 TDI (3.0) · 231 KM Diesel · A6 45 TDI quattro | 38 | 2018–2021 | Automatyczna 4x4 | Słabsze V6 diesel z miękką hybrydą 48 V i 8-biegowym tiptronikiem. Rzadsze niż 50 TDI; ten sam osprzęt z mniejszym doładowaniem. (część danych niezweryfikowana) | ||
50 TDI (3.0) · 286 KM Diesel · A6 50 TDI quattro · EA897 evo3 | 115 | 2018– | Automatyczna 4x4 | Trzon gamy C8: V6 diesel 286 KM, miękka hybryda 48 V, 8-biegowy tiptronic i quattro. Swobodne i najlepiej trzymające wartość; także główny silnik allroada. | ||
45 TFSI (2.0) · 245 KM Benzyna · A6 45 TFSI / quattro · EA888 gen3B | 148 | 2018– | Dwusprzęgłowa FWD / 4x4 | Czterocylindrowa benzyna turbo z miękką hybrydą 12 V i S tronic; żwawa i tańsza w utrzymaniu niż V6, ale mniej charakterna. | ||
55 TFSI (3.0 V6) · 340 KM Benzyna · A6 55 TFSI quattro · EA839 | 63 | 2018– | Dwusprzęgłowa 4x4 | Turbodoładowane benzynowe V6 z miękką hybrydą 48 V i 7-biegowym S tronic. Kulturalne i szybkie; sprawdź wycieki płynu chłodniczego. | ||
50 TFSI e (plug-in hybrid) · 299 KM Hybryda plug-in · A6 50 TFSI e quattro | 76 | 2020– | Dwusprzęgłowa 4x4 | Słabsza hybryda plug-in: 2.0 TFSI plus silnik elektryczny, quattro, zasięg elektryczny około 40–50 km. Liczą się stan akumulatora i historia ładowania. | ||
55 TFSI e (plug-in hybrid) · 367 KM Hybryda plug-in · A6 55 TFSI e quattro | 84 | 2019– | Dwusprzęgłowa 4x4 | Mocniejsza hybryda plug-in z prezencją w stylu S line. Szybka, korzystna podatkowo dla firm; w używanym egzemplarzu raport akumulatora jest niezbędny. | ||
3.0 TDI V6 (S6) · 349 KM Diesel · S6 | 14 | 2019– | Automatyczna 4x4 | W Europie S6 C8 to diesel z elektryczną sprężarką i instalacją 48 V: 700 Nm i ogromna elastyczność w średnim zakresie obrotów. Sedan i Avant. | ||
4.0 TFSI V8 (RS6 Avant) · 600 KM Benzyna · RS6 Avant · EA825 | 12 | 2020– | Automatyczna 4x4 | V8 biturbo 600 KM z miękką hybrydą 48 V, 8-biegowym tiptronikiem i poszerzonym nadwoziem niespotykanym w reszcie gamy. Bardzo duży popyt. | ||
4.0 TFSI V8 (RS6 Avant performance) · 630 KM Benzyna · RS6 Avant performance · EA825 | 1 | 2023– | Automatyczna 4x4 | Wersja performance 630 KM z większymi turbosprężarkami i lżejszym wydechem; głównie oferta salonów, auta prawie nowe. |
Światła LED, dwa ekrany dotykowe, połączenie skóry i ekoskóry, felgi 18 cali; baza jest dobrze wyposażona, ale uboga w systemy wspomagania.
Sport line: sportowe fotele, większe felgi i trochę chromu; mieści się między bazą a S line i często jest błędnie opisywany jako S line.
Uwaga: Auta Sport line są często ogłaszane jako S line; S line ma charakterystyczne zderzaki i nakładki progowe.
Pakiety S line zewnętrzny i wewnętrzny: zderzaki, progi, sportowe fotele, sportowe zawieszenie (lub pneumatyczne ze sportowym strojeniem). Od modernizacji z 2023 roku na wielu rynkach seryjne.
Uwaga: Wciąż mylony z samymi emblematami; pakiet zewnętrzny widać po przednim zderzaku i progach.
Crossover na bazie Avanta z seryjnym adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym, quattro i dieslami V6 (45/50 TDI; przez krótki czas oferowano 55 TDI 349 KM). Kontrastowe nakładki i własny grill.
TDI 349 KM z elektryczną sprężarką, zawieszeniem i hamulcami specyficznymi dla S, cztery końcówki wydechu.
Uwaga: Elementy stylistyczne S6 łatwo i tanio zamontować w S line; sprawdź VIN.
Poszerzone RS tylko jako Avant, z V8 600 lub 630 KM; seryjne adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne RS, opcjonalnie Dynamic Ride Control i hamulce ceramiczne.
Głównie auta poleasingowe i z salonów; dominują 40 TDI Avant, a marzeniem jest 50 TDI quattro; prywatnych, długoletnich właścicieli jest mniej niż w C7. Importy po szkodach z USA i Kanady pojawiają się w kuszących cenach; sprawdzenie historii jest ważniejsze niż zdjęcia. Następca (C9, sprzedawany od 2025 roku, po tym jak Audi wycofało się z planu przemianowania go na A7) i elektryczne A6 e-tron to osobne auta i na razie nie wpływają na podaż C8.
Pogrupowane z 1111 aktualnych ogłoszeń: co ludzie sprzedają, za ile i z jakim przebiegiem.
| Silnik | Udział | Mediana ceny | Mediana przebiegu | Skrzynia · napęd |
|---|---|---|---|---|
2.0 Diesel · 204 KM TDI mHEV Quattro S tronic | 44% | 149 900 PLN | 76 062 km | Automatyczna · 4x4 / FWD |
2.0 Benzyna · 265 KM 45 TFSI mHEV Quattro Sport S tronic | 8% | 159 000 PLN | 51 300 km | Automatyczna · 4x4 / FWD |
3.0 Diesel · 286 KM 50 TDI mHEV Quattro Sport Tiptronic | 8% | 135 000 PLN | 139 999 km | Automatyczna · 4x4 / FWD |
2.0 Hybryda plug-in · 367 KM 55 TFSI e quattro S tronic S line | 7% | 221 900 PLN | 18 500 km | Automatyczna · 4x4 |
2.0 Hybryda plug-in · 299 KM e-Hybrid 220 kW Quattro S tronic | 5% | 205 900 PLN | 22 836 km | Automatyczna · 4x4 |
2.0 Diesel · 163 KM 35 TDI mHEV S tronic | 5% | 96 900 PLN | 150 000 km | Automatyczna · FWD |
3.0 Benzyna · 340 KM 55 TFSI mHEV Quattro S tronic | 3% | 131 500 PLN | 100 579 km | Automatyczna · 4x4 |
2.0 Benzyna · 245 KM 2.0 TFSI Quattro S tronic | 3% | 115 000 PLN | 100 000 km | Automatyczna · 4x4 / FWD |
Mediana ceny i przebiegu dla każdego rocznika na sprzedaż.